Oxigénterápia

kérdések

Milyen problémákra nyújt megoldást?

Az oxigénterápia minden probléma esetén megoldást nyújthat, viszont elengedhetetlen a kiváltó ok kiderítése, és megfelelő, szakszerű kezelése.

Minden típusú fejbőrprobléma esetén tud segíteni?

Az Oxigénterápia immunterápia, így mindenkinél egyedi a hatása, mindenki másképp reagál rá. Ritkán találkozunk olyan esettel, ahol a javulás alacsonyabb mértékű volt az elvártnál, és az eddigi tapasztalatoknál. Az Oxigénterápia komplex kezelés, amely az otthoni hajápoló programmal és az életmódváltással szorosan összekapcsolódik. A kezelés eredményességét 50%-ban az otthoni hajápolás befolyásolja, amelyhez kizárólag az Oxygeni Hair termékeket ajánljuk.

Hogyan zajlik a kezelés?

A fejbőr kéregtelenítése után több mint 59 féle vitaminnal és ásványi anyaggal töltjük fel a fejbőrt, 3 bar nyomású, tiszta, palackozott oxigén segítségével. A kezelés során többlépéses hidratálást, gyulladáscsökkentést végzünk, egy speciális masszázs segítségével pedig beindítjuk a hajhagymák vérkeringését és a méregtelenítő folyamatokat. A kezelés után a fejbőr és a hajhagymák szabályosan fellélegeznek.

A kezelésről további információkat a Szolgáltatások -> Oxigénterápia menüpont alatt találsz.

Hány alkalom szükséges?

Általában 10 alkalom alatt már nagyon látványos eredményt tudunk elérni az Oxigénterápiával. Van, akinek több alkalom is szükséges! Mivel ez a kezelés tüneti terápia, ha a problémát kiváltó ok nem szűnik meg, akkor egészen addig kell járni a terápiára! Az első 5 kezelés kéthetente, majd azután havonta egy kezelés ajánlott. Indokolt esetben folytatni kell az intenzív kezeléssorozatot. Komolyabb fejbőrprobléma esetén a 10 alkalmas kúra után kéthavonta egy fenntartó kezelés ajánlott.

Mennyi időt vesz igénybe egy kezelés?

Az 1. alkalom általában 90 percet vesz igénybe, a további alkalmak félhosszú és hosszú hajú vendégeknél 75 perc, rövid hajú vendégeknél 60 perc. Az első 5 alkalommal a kezeléseket 2 hetente javasoljuk, a továbbiakban havonta 1 kezelés javasolt, indokolt esetben folytatni kell az intenzív kezeléssorozatot.

Hány alkalom után látható az eredmény?

A kezelés látványossága attól függ, hogy a vendégnek milyen jellegű, illetve mennyire súlyos problémái vannak.
I. stádiumú haj és fejbőrprobléma esetén 5 alkalom után az otthoni hajápoló termékekkel kiegészítve a kezelést, nagyon látványos eredményeket tudunk elérni.

Diszkomfortérzet a fejbőrön, a fejbőr túl gyors zsírosodása, viszketés, enyhe bőrpír, korpás tünetek, átlagosnál több hajhullás.

II. stádiumú haj és fejbőrprobléma esetén 10 alkalom után az otthoni hajápoló termékekkel kiegészítve a kezelést, a problémák látványosan javulnak, a hajhullás minimálisra csökken, vagy meg is szűnik.
Erős zsírosodás, erősen zsíros hajtő és száraz hajvég, folyamatos korpásodás, égető, viszkető fejbőr, érzékenység mindenféle kemikáliára, intenzív vagy ciklikus hajhullás, szemmel látható androgén alopécia.

III. stádiumú haj és fejbőrprobléma esetén akár 20 alkalomra is szüksége lehet a vendégnek. A gyógyulási idő általában 18 hónap, indokolt esetben a kezelésre folyamatosan járnia kell a vendégnek.
Kisebesedett, irritált fejbőr, intenzíven vagy foltokban hulló haj, erős korpásodás, pakkosodás, szaga van a fejbőrnek, előrehaladott androgén alopécia foltos hajhullással vagy egybefüggő foltokkal.

Kik vehetik igénybe a kezelést?

Az Oxigénterápia bárki számára biztonsággal ajánlott. 6 éven felüli kisgyerekek, várandós kismamák és szoptatós anyukák is részt vehetnek rajta.

Milyen mellékhatásai lehetnek?

Ha ismert allergiád van trópusi gyümölcsökre, citrusfélékre, keresd fel szalonunkat a foglalt időpontod előtt, és kérj 48 órás bőrtesztet hajgyógyászainktól. 

A konzultációnak van költsége?

A konzultáció díja 5500Ft, mely a következőket tartalmazza:

  • Mikrokamerás haj és fejbőrdiagnózis.

  • A hajat és a fejbőr állapotát felmérő beszélgetés.
  • Pull teszt, mely során egy hajszálat kihúzunk és megvizsgáljuk a hajhagymát. 
  • Kezelési terv felállítása a hajdiagnózis függvényében. 
  • Otthoni hajápolási program felállítása és hajápolási tanácsadás. 

A mikrokamerás haj és fejbőrdiagnózis az Oxigénterápiás kezelés része, így aki kezelésre jelentkezik be, annak a diagnózis benne van az árban, nem kell érte külön fizetni!

Bármilyen előzetes orvosi vizsgálat szakvéleménye van a birtokodban, hozd magaddal a diagnózishoz. Fontos, hogy orvosi szakvélemény nélkül nem tudunk leletet elemezni és nincs is hozzá jogosultságunk! 

Mire kell figyelnem a kezelés előtt és után?

  • Az Oxigénterápia előtt 48 órával ne mosd meg a hajad! 
  • Minimum 10-14 nap teljen el bármilyen kémiai beavatkozás után (pl.: festés).
  • A kezelés után 24 óráig nem ajánlott a szaunázás és az erős izzadással járó sport.
  • A kezelés után 48 óráig nem ajánlott a hajmosás.
  • A kezelés után 10-14 napig nem szabad kémiai kezelést végezni a fejbőrön.

Milyenek az otthoni használatra javasolt termékek?

Az Oxigénterápia elengedhetetlen része a megfelelő, szakszerű otthoni hajápolás, mely nagyban befolyásolja a kezelés sikerét. A kezelés során használt alaptermékek otthoni használatra is elérhetőek. Az otthoni hajápolási rutin szisztémában épül a kezelés hatóanyagaira, ezáltal felerősíti és gyorsítja a kezelés hatásosságát és hatékonyságát. Teljes mértékben kemikáliamentes, natúr anyagokkal dolgozunk, a hatóanyagok minden esetben a legmagasabb minőségben találhatóak meg a termékekben. Ezért a kezelés kiegészítésére kizárólag ezek a hajápoló termékek alkalmasak. 

Meddig elegendőek az otthoni hajápoló termékek?

A legtöbb termék 500 ml-es kiszerelésben kapható, így a samponok minimum 3 hónapig, a maszkok 4-6 hónapig, a speciális kiegészítő termékek (100ml), pedig több mint fél évig elegendőek a megfelelő receptúra betartása mellett.

Mennyibe fog kerülni az otthoni hajápolási rutinom?

A minimum csomag ára 21 800Ft-tól kezdődik, ez egy 500ml sampont és egy 500ml maszkot jelent applikátorral. Egy komplex csomag II. vagy III. stádiumú probléma esetén javasolt, ami 5-6 terméket jelent, 3-4db 500ml termék és 1-2db 100ml termék, melynek ára lebontva 10 000Ft /hónap. Tehát egy komplex csomag kb. 58 800Ft-tól megvásárolható.

Ennél nagyobb összegbe maximum akkor kerülnek a hajápolási termékek, ha a család többi tagja is előszeretettel használja ezeket. :)

Bárki használhatja a termékeket?

A termékek kezeléstől függetlenül is használhatóak. Kizárólag természetes összetevőket tartalmaznak, ezért bátran használhatják kismamák és újszülött kisbabák is.

Miért kell applikátorral használni?

Minden sampon koncentrátum, az a termék is, amit éppen most használsz, csak nem tudsz róla! A gyártóknak és forgalmazóknak nem érdeke, hogy applikátorban hígítva ajánlja a használatát, hiszen anélkül minimum 30%-kal többet fogsz elhasználni a hajmosás során! Ez a többlet nem csak neked, de a környezetednek is rossz, hiszen a feleslegesen sok sampon lefolyik a lefolyóba, az ivóvizünkbe, ahol folyamatosan növeli a víz mikroműanyag tartalmát, ami egy idő után ihatatlanná válik emiatt! Nem csak saját egészséged, de a környezet védelme érdekében is használj applikátort és műanyagmentes hajápolókat!

Segíthet egy sampon a hajhullásomon?

Nem valószínű, hogy egy sampon használata lényegi változást fog hozni. Aki Oxigénterápia nélkül csak az otthoni hajápolási rutinnal szeretné kezelni hajhullását, annak kifejezetten erre a problémára összeállított csomagot ajánljuk, személyre szabott receptúrával. Ezen felül biztosan szükség lehet a megfelelő vizsgálatokra, illetve a kemikáliák csökkentése is elengedhetetlen.

Mikor érzem a termékek hatását?

A kemikáliamentes termékek esetében szükséges "átállási idő" ami valakinél néhány nap, van akinél néhány hónap! Nem csak bőrödnek lesz elsőre szokatlan, hanem neked is az új hajápolási rutin. Lehet, több időt fog egy ideig igénybe venni, és lehet, nem lesz az első alkalommal tökéletes a frizurád, előfordulhat, hogy kissé elnehezedik vagy szárazabb lesz, ez teljesen normális! Néhány alkalom után érezni fogod a természetes ápolás előnyeit és áldásos hatását.

Hetente hányszor mossak hajat?

Heti két hajápolási rutin az ajánlott, de a heti három alkalom még elfogadható lehet, ha szükséges. Az ennél több vagy a kettőnél kevesebb már nem tekinthető ideálisnak. A napi hajmosás kifejezetten ártalmas a faggyúmirigyek működése szempontjából.

Mitől viszkethet a fejbőröm?

A száraz fejbőr viszketése esetén gombás felülfertőződés, zsíros fejbőr viszketése esetén bakteriális felülfertőződés lehetséges. Sok esetben a fejbőr dehidratációja, szárazsága miatt viszket a fejbőr, de előfordul, hogy a túl ritka hajmosás következtében alakul ki a viszketés. Mindkét eset maximálisan normalizálható a megfelelő hajápolási rutin kialakításával, illetve a két hajmosás közötti kiegészítő termékek használatával.

Habzik a natúr sampon?

Az Oxygeni Hair samponok egy innovatív speciális gyártási technológiával készülnek, mely során szinte ugyanazt az érzetet adják, mint egy normál sampon. Fontos, hogy a megfelelő Mask termékkel zárjuk a hajmosást, így elkerülhető a hajvégszárazság, illetve ha applikátorban hígítjuk a terméket, akkor a ragacsos utóérzettől sem kell tartanunk. Aki évekig vagy évtizedekig olyan termékeket használt hajára, melyek dúskálnak a kemikáliákban, annak furcsa lehet egy natúr sampon használta utáni "recsegős haj" érzete, de a samponos mosás után használt maszkok olyan mértékben ápolják és táplálják a hajat, amelyet egy hagyományos termékkel sosem tudunk elérni.

Szulfátmentes, miért nem jó a szulfát?

A szulfát bár nem annak tűnik, de mégis nagyon agresszív tud lenni az arra érzékeny fejbőrre. A faggyúmirigyek működését befolyásolja negatív irányba, így ha valakinek alul működik, akkor még kevesebb faggyút fog termelni, ha valakinek túl zsíros a fejbőrre, akkor a túlműködést provokálja. Ezek alapján minden típusú szulfátszármazék kerülendő mind a fejbőr, mind a testápolás során.

Mitől jobb az Oxygeni Hair maszk, mint a többi?

A hagyományos termékek összetevőjét tekintve előkelő helyen szerepelnek a műanyagszármazékok és egyéb olyan kemikáliák, melyek a haj könnyű kifésülhetőségét, illetve fényét adják. Ezek az anyagok viszont hosszú távon szárítják és roncsolják a haj szerkezetét, káros anyagokkal terhelik szervezetünket és környezetünket is. A naturális maszkok kifejezetten könnyű és értékes olajokat tartalmaznak, melyek nagy biztonsággal alkalmazhatóak fejbőrpakolásként, sőt arcmaszkként és testápoló pakolásként is ideálisak. Ezekben a maszkokban nincsenek a bőrt allergizáló vagy a faggyúmirigyeket irritáló anyagok, mégis csodás fényű és állagú hajvéget tudnak biztosítani.

Hajhosszabbítás

kérdések

A hajhosszabbítás roncsolja a saját hajat?

A megfelelő mennyiségű haj hozzátételével és minőségi alapanyagok felhasználásával készült hajhosszabbítás nem roncsolja a saját hajat.

Látszanak az illesztések?

Az illesztések minden esetben fedve vannak, de a vékonyabb szálú hajnál, szoros copfban minimálisan látszódhatnak. Normál szálvastagságú és dúsított hajnál egyáltalán nem látszódnak. 

Nem hullik jobban a haj?

A megfelelően elkészített hajhosszabbítás a hajhullást egyáltalán nem befolyásolja. Amennyiben a póthaj mennyisége nem megfelelő a saját tincsen, túlterhelheti a hajhagymákat és ezáltal kitépődhetnek olyan hajszálak, ami egyébként nem hullott volna ki a természetes hajhullás során.

Fájdalmas a hajhosszabbítás?

A hajhosszabbítás teljesen fájdalommentes. A hosszabbítás után a póthaj mennyiségének megszokásához szükséges pár nap. Az eltávolítás érzékenyebb fejbőr esetén némi kellemetlenséggel járhat. 

Hogyan érkezzek az időpontomra?

Amennyiben festve van a hajtöved, mindig frissen festett hajtővel érkezz, hogy a tincsek ne a lenőtt hajrészre legyenek illesztve, mert egy sáv keletkezik a hajban az eltávolítást követően, amit utána nehéz korrigálni. Ha már hosszabbított hajjal érkezel eltávolításra vagy korrekcióra nagyon fontos, hogy frissen mosott hajjal érkezz és a póthajad ne hullámosítsd, göndörítsd be, mert ezzel nehezíted munkánkat a tincsek méret szerinti szétválogatásánál. Illetve póthajadra ekkor már ne használj olajat, szárazsampont és egyéb hajápoló termékeket.

Kinek nem javasolt a hajhosszabbítás?

Ritka, de előfordul, hogy valakinek a fejbőre nagyon érzékeny, ezért fájdalomként éli meg a hajhosszabbítást és fájdalomcsillapítókkal vészeli át a hordási időszakot. Erőteljes fejbőrprobléma már önmagában fejbőrérzékenységre utal, ilyen esetben egyáltalán nem ajánlott a hajhosszabbítás és fokozott hajhullás esetén sem!

Mennyi időt vesz igénybe a hajhosszabbítás?

A feltenni kívánt póthaj mennyiségétől függően 1-3 órát vesz igénybe a hosszabbítás.

Milyen hajhossztól lehet hosszabbítatni?

Esztétikus hajhosszabbítást minimum 10cm hajra lehet elkészíteni. Az illesztések már 2cm hajhosszra is tehetőek, viszont ebben az esetben végeredményként nem szép, esztétikus hajhosszabbítást kapunk, mert a fejtetőn lévő fedő hajrész külön életet él. 

Ront a saját haj állapotán ha évekig hosszabbítva van?

Teljesen egyéni, hogy a hosszútávú hajhosszabbítás milyen hatással van a saját hajra. Van, akinek megerősödik, bedúsul és megnő a saját haja a hosszabbított időszak alatt és van olyan is, akinek elgyengül, elvékonyodik a hajvége. Pihentetés nélkül hosszú évekig természetesen nem egészséges és nem ajánlott a hosszabbítás, szükséges pár hónap pihentetés. Az évekig tartó pihentetés nélküli folyamatos hajhosszabbítás, hosszú és nagy mennyiségű póthajjal, megváltoztatja a saját haj szerkezetét, minőségét és mennyiségét. Mi azt valljuk, ahogy mindenben fontos a mértékletesség, úgy ebben is.  

Mennyi ideig maradhatnak fent a tincsek?

Teljes mértékben függ a hajtípustól, általában 8-10 hetente kerül sor korrekcióra, de maximum 3 hónap elteltével el kell távolítani és újra illeszteni a hajtőhöz a tincseket. Amennyiben ez nem történik meg vagy halogatva van a lenövésnél a haj rasztásodni kezdhet, amit kellemetlen megszűntetni és a saját haj roncsolódásához vezet.

Hatással van a szauna, szolárium az illesztésekre?

A szauna kiszárítja a póthajat, ezért javasolj minden szaunázás után fokozottan ügyelni a hajápolásra. Az illesztésekre sem a szauna, sem a szolárium nincs negatív hatással.

Eltávolítást követően azonnal újra lehet illeszteni a tincseket?

A tincseket hőillesztés esetén keratinozást követően lehet újra illeszteni, Nanogyűrűs technikánál az eltávolítás után azonnal visszahelyezhetőek. 

Veszít a póthaj a hosszából és a tömegéből a felrakások alkalmával?

Hőillesztéses technika esetén a haj maximum 1cm veszít a hosszából és 5-10g-ot tömegéből, nanogyűrűs technika esetén a korrekció alkalmával egyáltalán nem veszít a póthaj sem a hosszából, sem a tömegéből. 

Hogyan kell a póthajat ápolni?

A póthaj élettelen haj és nem kap a fejbőrtől természetes úton olajat, ezért minden egyes hajmosás után azt pótolni kell, de akár naponta is lehet olajozni a végét. Enélkül törékennyé válik, ami a hajvégek széthasadásához, valamint az egész haj "sprőddé" válásához vezethet. Fésülködésnél a legmegfelelőbb a póthajakhoz kifejlesztett speciális hajkefe, mely nem akad el az illesztésekben. Ez a legkíméletesebb a hosszabbított hajakhoz. Ahhoz, hogy egy póthajat évekig hordani lehessen ajánlott kemikáliamentes termékekkel gondoskodni az ápolásáról, melyek nem tartalmaznak szilikont és kőolaj származékokat. A drogériákban, fodrászkellékesekben megvásárolható termékek az illesztésekre nem megfelelőek, mert ha az illesztést gyümölcssav, kókuszolaj vagy alkohol tartalmú termék éri, oldja a keratint és a póthaj hullását okozza.

Hozzá kell vágni és festeni a póthajat a saját hajhoz?

Amennyiben megfelelő a feltett póthaj mennyisége és területi elrendezése, nincs szükség összevágásra, maximum a saját hajvég minimális puhítására. Összevágás abban az esetben szükséges, ha valamely tömör végű fazont viselt a vendég. Ekkor a hajvégeket puhítani, ritkítani kell hosszabbítás előtt és minimálisan utána is a fejtető részen. Vásárlásnál a póthajat mindig a meglévő hajszínhez készítjük. Akár eredeti hajszín, akár festett, a póthajat hozzá lehet festeni még előtte úgy, hogy hosszabbítás után teljesen összeolvadjon a meglévő saját hajszínnel. Így hosszabbítás után festésre csak akkor van szükség ha hajszínváltoztatásról van szó.